SAKRAMENT BIERZMOWANIA

w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czemiernikach

23 maja 2019 godz. 1800

Biskup Józef Wróbel udzieli Sakramentu Bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 1800. Mszę poprzedzi o godz. 1730 nabożeństwo czerwcowe.

Do Sakramentu przystąpi młodzież z klas III Gimnazjum i kla VIII Szkoły Podstawowej.

Przygotowanie do Sakramantu - podczas katechezy.

Warunki:

1. Życie zgodne z wiarą katolicką, w tym przede wszystkim uczestnictwo w Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
  2. Znajomość pacierza.
  3. Znajomość katechizmu.
  4. Znajomość liturgii Mszy św.
  5. Znajomość tajemnic różańcowych i umiejętność modlitwy na różańcu.
  6. Odprawienie Pierwszych Piątków Miesiąca.
  7. Ocena z religii w szkole co najmniej dostateczna.

Egzamin poniżej oceny dostatecznej.

Przygotowaniem kieruje ks. Krzysztof Stanicki.

Spotkania w kościele przed Bierzmowaniem

Uczniowie z klas III gimnazjum i klas VIII szkoły podstawowej, ktorzy pragną przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, uczęszczający na katechezę poza naszą parafią, powinni zgłosić się do ks. Michała Znoja, aby zapisać się na listę kandydatów do Bierzmowania. Warunkiem wpisania na listę jest zaświadczenie od własnego katechety z oceną. Kto otrzyma ocenę poniżej dostatecznej może ubiegać się o wpisanie na listę po zdaniu egzaminu z tematyki wyliczonej powyżej.

Ks. Jerzy Latawiec

17 maja godz. 900 - Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

24 maja godz. 900 - Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

1 czerwca godz. 1500 - Msza św. z konferencją dla Rodziców i kandydatów do Bierzmowania.

8 czerwca godz. 1500 - Msza św. z konferencją dla Rodziców i kandydatów do Bierzmowania.

15 czerwca godz. 1500 - Msza św. z konferencją dla Rodziców i kandydatów do Bierzmowania.