Przedsięwzięcie pn. „Termomodernizacja Domu Parafialnego w Czemiernikach” zostało dofinansowane ze środków NFOŚiGW w ramach umowy dotacji nr 002/2019/D/OA z dn. 26.02.2019r. w wysokości: 232 659,12 zł.

W ramach projektu wykonano:

- docieplenie stropu poddasza nieużytkowego poprzez ułożenie wełny mineralnej (o współczynniku przewodzenia ciepła λ= 0,039 W/(m K), o grubości 20 cm

- wymianę okien ( 39 szt. okien o wsp. przenikania ciepła zgodnie z wymaganiami WT od roku 2021, tj. 0,90 W/m2K.) z nawiewnikami aerostatycznymi

- wymianę drzwi zewnętrznych (3 szt. drzwi o wsp. przenikania ciepła zgodnie z wymaganiami WT od roku 2021, tj.1,3 W/m2K.)

- docieplenie ścian zewnętrznych z użyciem styropianu o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,04 W/mK i grubości 16 cm

- modernizację instalacji c.o. – montaż 22 szt. zaworów termostatycznych

- system zarządzania energią -instalacja sterowania strefowego

- modernizację instalacji oświetlenia - wymiana 105 szt. źródeł światła na LED.

W wyniku realizacji projektu osiągnięty zostanie efekt ekologiczny polegający na zmniejszeniu emisji CO2 oraz zmniejszeniu zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych.

Przedsięwzięcie pn. „Termomodernizacja Domu Parafialnego w Czemiernikach” zostało dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Lublinie w ramach umowy dotacji nr 002/2019/D/OA z dn. 26.02.2019r. w wysokości: 26 282,58 zł.

W ramach projektu wykonano:

– docieplenie ścian zewnętrznych z użyciem styropianu o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,04 W/mK i grubości 16 cm

- modernizację instalacji c.o. – montaż 22 szt. zaworów termostatycznych

- system zarządzania energią -instalacja sterowania strefowego

- modernizację instalacji oświetlenia - wymiana 105 szt. źródeł światła na LED.

Sobota, III Tydzień Wielkanocny