12 sierpnia 2018 r.

XIX Niedziela w Ciągu Roku, Rok B

1.        Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2.        W tym tygodniu patronują nam: we wtorek św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz; w piątek św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

3.        W poniedziałek, 13 sierpnia, Rózaniec Fatimski po Mszy św. wieczornej, a w kaplicy o godz. 900.

4.        W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

5.                 Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta. Pomni tak wielkiej ofiary synów naszego narodu, wesprzyjmy nasz kraj modlitwą i osobistym zaangażowaniem. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha. Na bocznym ołtarzu jest wyłożona księga trzeźwości, do której można wpisać swoją deklarację trzeźwości na wybrany przez siebie okres.

6.        Gmina Czemierniki zaprasza wszystkie dzieci z rodzinami na Piknik Rodzinny „Postaw na rodzinę”, który odbędzie się dzisiaj od godz. 1400 do 1800 na boisku. Przewidziano wiele atrakcji. Zachęcamy do udziału całe rodziny.

7.        W dniach 1-2 września 2018 r. (sobota-niedziela) jest organizowana pielgrzymka na Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia za plony w Częstochowie. Wyjazd w sobotę o godz. 700 z parkingu przy kościele w Czemiernikach. Zapisy w Zakrystii.

8.      W najbliższą sobotę o godz. 1830 w sali parafialnej – konferencja przedchrzcielna.

9.        Trwają remonty kościoła i Mansjonarii. W związku z tym Radni Parafialnej Rady Duszpasterskiej zwracają się do Was o pomoc finansową na ten cel. O wsparcie prosimy wszystkich parafian. Ofiary są dobrowolne. Już dziś dziękujemy Radnym za ten wysiłek, a wszystkim parafianom za wsparcie finansowe i modlitewne dla tych zamierzeń. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i zrozumienie dla tych działań.

6.        Spotkanie młodych naszej archidiecezji w Garbowie - SMAL 2018.

10.   Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza młodych, oferując wsparcie, stypendia i dobre wykształcenie, zapewniając respektowanie wartości chrześcijańskich. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

11.Bóg zapłać za ofiary na remont Kościoła, które złożyli:

- Andrzej Kijek ze Skoków – 100 zł.

- bezimienna z Lubartowa – 200 zł.

- Z racji pogrzebu śp. Elżbiety Goleckiej – 100 zł.

- Władysława i Bolesław Baranowie z Zawady – 200 zł.

- Z racji ślubu Agnieszki Walaszek i Marka Kondraszuka – 200 zł.

12.   Maryi Wniebowziętej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

13.   W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Elżbieta Golecka, lat 51, z Wierzchowin. Pogrzeb odbył się w sobotę.

Msza św. w 7 dniu po śmierci zamówiona przez córkę z rodziną – 16 sierpnia, godz. 700.

Msza św. w 30 dniu po śmierci zamówiona przez męża – 7 września, godz. 900  w kaplicy w Wierzchowinach.

Msza św. zamówiona przez syna z rodziną – 14 sierpnia, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez teściową – 10 października, godz. 1700.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Pietruszków – 13 sierpnia, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez rodzinę – 5 września, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Walaszków – 6 września, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez pracowników sklepu „Od i Do” w Siemieniu – 7 września, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez koleżankę Elżbietę z rodziną – 10 września, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez koleżankę z pracy – 11 września, godz. 700.