14 stycznia 2018 r.

II Niedziela w Ciągu Roku, Rok B

1.                 Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boży, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

2.        Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

3.        W tym tygodniu patronują nam: w środę: św. Antoni, opat, jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim, a w piątek, św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4.        Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy tę intencję do naszych modlitw.

5.        W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

6.        W najbliższą niedzielę taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.

7.      Wizyta pasterska w najbliższym tygodniu:

w poniedziałek 15 stycznia – Stójka i Zygmuntów 3 kapłanów (w Stójce od leśniczówki 1 kapłan rozpocznie wizytę po pogrzebie ok. godz. 1030);

we wtorek 16 stycznia – Pomyków i Wólka Siemieńska3 kapłanów;

w środę 17 stycznia – Skoki3 kapłanów;

we czwartek 18 styczniaWygnanów strona prawa patrząc od Czemiernik – 2 kapłanów

(jeden od Czemiernik drugi od lasu) i  domy przy Awulsie oraz Stary Wygnanów – 1 kapłan;

w piątek 19 stycznia  Wygnanów strona lewa – 2 kapłanów oraz ul. Kocka strona prawa  i domy za cmentarzem – 1 kapłan;

w sobotę 20 stycznia  Gęsia – 2 kapłanów i ul. Kocka strona lewa do szkoły – 1 kapłan;

8.        W przyszłym tygodniu na zakończenie wizyty pasterskiej odwiedzimy:

w poniedziałek 22 stycznia ul. Parczewska – 2 kapłanów i ul. Brzezińska 1 kapłan;

we wtorek 23 stycznia ul. Radzyńska – 2 kapłanów i ul. Kasztanowa 1 kapłan;

9.        Dziękujemy za zbiórkę elektrośmieci, które zostały zebrane w dużej ilości. Pozyskane środki zostaną przekazane na misje za pośrednictwem Fundacji Kościół w Potrzebie.

10.Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego organizuje w Sali OSP w Czemiernikach szkolenie w zakresie środków ochrony roślin. Zapisy u Urzędzie Gminy lub telefonicznie. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.

11.Bóg zapłać za ofiary na remont Kościoła, które złożyli:

- z kaplicy w Wierzchowinach – 5000 zł.

- klasztor Franciszkanów ze Stoczka – 100 zł.

- rodzina Szewczyków z Bełcząca – 100 zł.

- bezimienna z Dębicy – 200 zł.

- bezimienna z Czemiernik – 1000 zł.

- Hieronim Świć z Amelina – 100 zł.

- rodzina śp. Pawła Bodziaka – 200 zł.

- rodzina śp. Stanisława Paszkowskiego – 100 zł.

12.   Wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice składamy serdeczne życzenia. Zmarłych polecamy Miłosiernemu Bogu.

13.    W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Stanisław Paszkowski, lat 86, z Wygnanowa. Pogrzeb odbył się w środę.

Msza św. w 7 dzień po śmierci zamówiona przez syna z rodziną – 15 stycznia, godz. 700.

Msza św. w 30 dzień po śmierci zamówiona przez syna z rodziną – 7 lutego, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez Mariana Zborowskiego – 12 lutego, godz. 700.

śp. Jan Bocian, lat 71, z Bełcząca. Pogrzeb odbył się w sobotę.

Msza św. zamówiona przez Ryszarda Kleszcza – 16 stycznia, godz. 700.

śp. Józef Karpiński, lat 73, z Bełcząca. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Wyprowadzenie z domu pogrzebowego przy ul. Kockiej o godz. 900, a następnie Msza św. w kościele parafialnym.