OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 kwietnia 2020 r.

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, Rok A

1.     Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.

2.     Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Wspieramy modlitwą młodych, którzy zwykle gromadzili się w stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli bliskości z Chrystusem i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

3.     W dzisiejszą Niedzielę Palmową – Niedziela Męki Pańskiej w związku z sytuacją epidemiczną nie będzie procesji z palmami.

4.     Od poniedziałku do środy będzie dyżur w konfesjonale od godz. 630 do 655, a po południu od godz. 1600 do 1700. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego i zachowanie odległości 1,5 metra od osoby poprzedzającej. Można też umówić się telefonicznie na inną godzinę. Komunia św. będzie udzielana na życzenie.

5.     Ten Wielki Tydzień i Wielkanoc będą zupełnie inne niż dotąd. Nie znamy z historii podobnej sytuacji. Potraktujmy to doświadczenie jako szczególne Słowo Boga, który chce nam coś powiedzieć. Człowiek, który zbytnio uwierzył w siebie powinien dostrzec jak jest kruchy. Uświadamiamy sobie, że w ostatecznym wymiarze wszystko zależy od Boga i Jemu się powierzamy. Niech doświadczenie postu od Eucharystii, odczucie braku możliwości korzystania z przywilejów, które w Kościele otrzymujemy z łaski Boga, pomoże nam odkryć tęsknotę za Bogiem i umocnić w sobie pragnienie budowania w sercu pragnienia głębszego poznania Go i budowania osobistej relacji z Panem Stwórcą i Zbawicielem.

6.     Liturgia Triduum Paschalnego będzie odprawiona z udziałem tylko dorosłych członków Liturgicznej Służby Ołtarza. W Wielką Sobotę może uczestniczyć jedna osoba, która zamówiła Mszę św. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty o godz. 1800. Msza św. Rezurekcyjna bez procesji o godz. 600. Nie będzie też nocnej adoracji i czuwania przy grobie po Liturgii Wielkiej Soboty.

7.     W Wielki Piątek adoracja Chrystusa w „Ciemnicy” i w Wielką Sobotę Grobu Pańskiego w ciągu dnia do godz. 1730.

8.        W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiarujmy go w intencji przezwyciężenia epidemii koronawirusa.

9.     Zgodnie z Zaleceniem Arcybiskupa nie będzie poświecenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna osoba dorosła. W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach podczas Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Wielkanocnej przygotowane zostaną pomoce duszpasterskie dostępne na stronie internetowej Archidiecezji.

10.  W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 24 i 31 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 5 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, prosimy, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła przebywało maksymalnie 5 osób. Uczestniczyć może, tylko 1 osoba, która zamówiła Mszę św.  Pozostałych prosimy o uczestnictwo we Mszy św. przez środki społecznego przekazu.

11.  Proponujemy rodzinom, które zamówiły Mszę św. w naszej Parafii możliwość uzgodnienia innej godziny na indywidualną Mszę św., w której mogłaby uczestniczyć rodzina (jednak nie więcej niż 5 osób). Zainteresowanych prosimy o kontakt z Parafią.

12.  Dzisiaj Msza św. o godz. 1000 będzie transmitowana przez Internet na YouTube na kanale Parafii Czemierniki: https://www.youtube.com/channel/UCKvdLdDsH8W79JoEC8ViHeQ

13.   Przygotowujemy transmisje z Liturgii Triduum Paschalnego (W. Czwartek, W. Piątek, W. Sobota o godz. 1800), w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 1000.

14.  Na bocznych ołtarzach i na stronach internetowych Parafii są teksty modlitw i błogosławieństwo pokarmów na stół przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Na stronach internetowych Parafii znajdziemy także modlitwy, które odmawia Papież Franciszek podczas transmisji Mszy Świętej, pomagające wiernym w przyjęciu Komunii Duchowej. Na stronach internetowych Święta w domu (https://swietawdomu.pl/) można znaleźć propozycje przeżywania świąt Wielkanocnych w czasie koronawirusa.

15.  Zachęcamy do pomocy wzajemnej i sąsiedzkiej szczególnie wobec ludzi starszych i chorych.

16.  Jak już ogłaszaliśmy od maja poważnie wzrosną koszty śmieci także z cmentarza. Nie będzie śmieci zmieszanych. Przy cmentarzu będą dwa oznakowane i opisane kontenery: jeden na śmieci cmentarne (znicze i plastikowe elementy dekoracji), drugi na pozostałe śmieci. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych obowiązków, a także o zabieranie śmieci, zwłaszcza tych biologicznych do domu, abyśmy nie byli zmuszeni wprowadzać opłat cmentarnych.

17.  Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Stójka - 200 zł., Amelin – 100 zł., Działyń - 70 zł. , Ofiary indywidualne – 160 zł.

18.  Bóg zapłać za ofiary na remont Kościoła, które złożyli:

- Z racji Chrztu Pawła Musikowskiego – 100 zł.

- Rodzina śp. Bronisławy Strojek – 100 zł.

- Rodzina śp. Władysława Sobieszka – 200 zł.

- bezimienna z ul. Grobelnej – 150 zł.

- bezimienna na wywóz śmieci z cmentarza – 50 zł.

19.  Jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia otaczamy serdeczną modlitwą.

20.  Zmarłych polecamy Miłosiernemu Bogu. A w minionym tygodniu odeszli do Pana:

•    Bronisława Strojek, lat 92, z Dębicy. Pogrzeb odbył się w poniedziałek.

Msza św. zamówiona przez Krzysztofa Strojka – 2 maja, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez syna Stanisława z rodziną – 23 maja, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez rodzinę z Górki – 3 czerwca, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Branickich – 17 czerwca, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez wnuka Sławomira z rodziną – 28 sierpnia, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez wnuka Marcina z żoną – 1 stycznia, godz. 1000.

•    Władysław Sobieszek, lat 78, ze Skoków. Pogrzeb odbył się w środę.

Msza św. w 30 dniu po śmierci zamówiona przez żonę z rodziną –  30 kwietnia, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez córkę Jolantę – 8 lipca, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez córkę Mirosławę – 9 lipca, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez wnuczkę Katarzynę – 14 lipca, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez wnuki i prawnuki – 11 września, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez córkę Agnieszkę z rodziną – 15 lipca, godz. 700.

Msza św. w 7 dniu po śmierci zamówiona przez rodzinę – 5 kwietnia, godz. 1700.

Msza św. zamówiona przez syna Jana z rodziną – 11 września, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez Jadwigę i Józefa Maliszewskich – 15 lipca, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez syna Mariusza z żoną, dziećmi i wnukami – 23 lipca, godz. 700.

21.Zmiany w organizacji POGRZEBÓW w naszej Parafii na czas trwania stanu epidemii:

W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych, od dnia 1 kwietnia, pogrzeby w naszej Parafii będą miały dwie stacje (bez wyprowadzenia z domu zmarłego, z Domu pogrzebowego i bez procesji na cmentarz):

- W kościele Msza św., w której może uczestniczyć tylko 5 osób z najbliższej rodziny, innych zachęcamy do modlitwy za zmarłych w domu.

- Na cmentarzu Ostatnie Pożegnanie, w którym może uczestniczyć tylko 5 osób z najbliższej rodziny

 


 

KOMUNIKAT Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP - Praktyka pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca w okresie epidemii 

Nota Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski w związku z pandemią koronawirusa

Niedopuszczalne jest magiczne traktowanie sakramentów

Prosimy wszystkich, którzy mają konto w serwisie YouTube lub w serwisie Google, o subskrybcję na YouTube kanału Parafia Czemierniki, aby transmitować liturgię Triduum Paschalnego. Trzeba kliknąć na poniższy link, a następnie na czerwony prostokąt z napisem SUBSKRYBUJ.

https://www.youtube.com/channel/UCKvdLdDsH8W79JoEC8ViHeQ

Najbliższe planowane transmisje: Niedziela Palmowa - 5 kwietnia, o godz. 1000.

Wielki Czwartek - 9 kwietniaWielki Piątek - 10 kwietnia i Wielki Sobota 11 kwietnia, o godz. 1800.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 12 kwietnia i Poniedziałek Wielkanocny - 13 kwietnia, o godz. 1000. 


 

POGRZEBY w Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Zmiany na czas trwania stanu epidemii

 

W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych, od dnia 1 kwietnia, pogrzeby w Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika będą miały dwie stacje (bez wyprowadzenia z domu zmarłego, z Domu pogrzebowego i bez procesji na cmentarz):

1. W kościele Msza św., w której może uczestniczyć tylko 5 osób z najbliższej rodziny, innych zachęcamy do modlitwy za zmarłych w domu.

2. Na cmentarzu Ostatnie Pożegnanie, w którym może uczestniczyć tylko 5 osób z najbliższej rodziny


 

Warto zobaczyć

Wyszukiwanie

Statystyki

Statystyki Statystyki