OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 września 2017 r.

XXV Niedziela w Ciągu Roku, Rok A

1.        Trwa Rok Narodowego Kongresu Trzeźwości. Rozpoczął się on Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Następnie przeżywaliśmy konferencję w Sejmie, Narodową Pielgrzymkę na Jasną Górę, wiele stacji kongresowych w sanktuariach, a w dniach od 21 do 23 września odbyły się Centralne Uroczystości w Warszawie. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw o trzeźwość Narodu. Dziś dziękujemy Bogu za dokonane już dzieła, wynagradzamy za grzechy pijaństwa i za wszystkie grzechy z nim związane, a także prosimy o obfite i trwałe owoce Kongresu.

2.        Od dziś Msze święte wieczorowew niedziele, święta i dni powszednie będą sprawowane o godz. 1700, a Kancelaria od wtorku do piątku rano od 900 do 1000, a po południu w godzinach 1600-1645.

3.        Od dzisiaj po Mszy o godz. 1000, rozpocznie się kolejna seria konferencji przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych, którzy w najbliższym roku zamierzają zawrzeć związek małżeński. Episkopat Polski przypomina, że nie są ważne żadne kursy przedmałżeńskie prowadzone przez Internet. Terminarz jest na tablicy ogłoszeń.

4.                 W najbliższy wtorek zapraszamy całą wspólnotę Rodzin Serca Pana Jezusa na Mszę św. wieczorową, podczas której będziemy dziękować za Ogólnopolski Zjazd Czcicieli Serca Pana Jezusa.

5.        W piątek, 29 września, przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu obchodzi swoje imieniny ks. Michał, a 95 urodziny, nasz rodak, ks. kan. Marian Malarz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. wieczornej.

6.        W niedzielę, 1 października 2017 r., dokładnie w 400 rocznicę Poświęcenia naszego kościoła będziemy przeżywali wizytację kanoniczną parafii przez Arcybiskupa Stanisława Budzika. Arcybiskup wizytację rozpocznie  w Wierzchowinach, gdzie wygłosi kazanie, następnie przybędzie do Czemiernik gdzie odwiedzi chorą osobę. Przed Mszą św. o godz. 1000 przywitamy go przy bramie od ul. Radzyńskiej. Prosimy, aby tu się zgromadzić. Procesyjnie udamy się do kościoła, gdzie po krótkiej modlitwie i sprawozdaniu proboszcza rozpocznie się Msza św. podczas, której Arcybiskup wygłosi kazanie. Następnie uda się do klasztoru w Stoczku i tam o godz. 1100 odprawi Mszę św. Po powrocie do Czemiernik ks. Arcybiskup, o godz. 1200, odprawi uroczystą sumę w naszymkościele, a następnie udamy się na obiad w szkole, gdzie spotka się z Parafialną Radą Duszpasterską   i katechetami. Później jeszcze nawiedzenie cmentarza i na zakończenie wizyta w domu parafialnym. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości. Arcybiskup nie przedłuża celebracji, a warto usłyszeć słowo Pasterza, który przyjedzie przede wszystkim, aby umocnić naszą wiarę.

7.        W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy św.  i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali po Mszy św. wieczornej. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

8.        Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.

9.        Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, która jest zaplanowana na 7 października, w Święto Matki Bożej Różańcowej Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Z naszej parafii udaje się pielgrzymka do Kodnia. Wyjazd w sobotę, 7 października, o godz. 900. Koszt wyjazdu 15 zł. Zapisy w Zakrystii do 5 października włącznie.

10.   Remonty rozpoczniemy 2 października od montażu ogrzewania podłogowego. Niektórzy obawiają się zniszczenia posadzki. Posadzka z terakoty nie jest zabytkowa; pochodzi z minionego wieku. Być może pod spodem są fragmenty zabytkowej posadzki. One zostaną odzyskane i wkomponowane w odtworzoną posadzkę. Ten etap chcielibyśmy zakończyć do grudnia, aby na zimę powrócić do kościoła. W zimie będą prowadzone prace konserwatorskie sztukaterii w kaplicach i inne, które nie będą tak uciążliwe przy korzystaniu ze świątyni. Proszę Radnych i wszystkich chętnych parafian na 2 i 3 października do pomocy w opróżnieniu wnętrza kościoła z ławek i sprzętów z Zakrystii. Nie wszystkie prace wymagają dużej siły fizycznej więc każdy jest mile widziany. Szczegółowe  informacje na temat remontów i relacje znajdą się na stronach internetowych w zakładce REMONTY.

11.   Dziękuję Radnym i wspierającym ich parafianom za zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki ofiar na remont kościoła. Ten duży wysiłek służy naszej społeczności, ale to też duża szansa dla parafii i Czemiernik, bo dzięki temu możemy dokonać remontów, których bez dotacji nie moglibyśmy zrealizować.  Zebrano 78 988,00 zł. Dziękuję za ten wysiłek. Wasza ofiarność, tyle razy okazywana przy różnych okazjach i tym razem nie zawiodła. Zebrane pieniądze są przeznaczone na wkład własny rozpoczynających się remontów.

12.   Zebrano następujące kwoty: Amelin - 2 290,00 zł; Babczyzna - 1 120,00 zł; Bełcząc: Lisi Dół, Nad Łąkami, Nadgościniec, Przeora, Uśniak - 4 545,00 zł; Stara Wieś - 1 855,00 zł; Awuls - 650,00 zł;Borowa droga i Przymiarki - 960,00 zł; Podworze, Podgaj - 1 520,00 zł; Zapietkowiec - 788,00 zł;Dróżka - 1 800,00 zł; Dębica - 2 850,00 zł; Działyń - 3 340,00 zł; Kolonia Południowa - 2 990,00 zł; Kolonia Północna - 1 370,00 zł; Łubka - 700,00 zł; Pomyków - 335,00 zł; Skoki - 5 330,00 zł; Stoczek Przymus - 1 000,00 zł; Stoczek i Zygmuntowska - 5 500,00 zł-; Stójka - 3 150,00 zł; ul. Brzezińska i ul. Kasztanowa - 1 450,00 zł; ul. Gęsia - 2 370,00 zł; ul. Kocka - 3 390,00 zł; Osiedle - 1 890,00 zł; ul. Parczewska - 3 170,00 zł; ul. Radzyńska - 2 365,00 zł; ul. Rynek, Grobelna i ul. Zamkowa - 2 690,00 zł; Wierzchowiny Nowe - 3 150,00 zł; Wierzchowiny Stare - 1 750,00 zł; Wólka Siemieńska - 2 990,00 zł; Wygnanów - 8 660,00 zł; Zawada - 3 020,00 zł.

13.   Wybaczcie dłuższe dzisiaj ogłoszenia, ale chcemy podziękować tym, którzy zaangażowali się w zbiórkę: Amelin - Zofia Chudek i Katarzyna Krajanowska; Babczyzna - Henryk Bernacki i GrażynaKawałek; Bełcząc: Lisi Dół, Nad Łąkami, Nadgościniec, Przeora, Uśniak - Alicja Chudzik i UrszulaJesionek; Awuls - Danuta Jędrzejkiewicz; Dróżka - Beata Karasek i Anna Świć; Borowa droga i Przymiarki- Eugeniusz Latek; Stara Wieś i Podgaj - Janina Błaszczak i Halina Błaszczyk; Zapietkowiec - Krystyna Sokół; Podworze, Podgaj - Barbara Pączek i Katarzyna Smęt; Dębica - Danuta Karczmarz i Grażyna Ligęza; Działyń - Henryk Drabik; Kolonia Południowa - Urszula Kaczor i Halina Sokół; Kolonia Północna - Teresa Rożen i Bożena Włoszek; Łubka - Jan Walczyna; Pomyków - Marcin Klej; Skoki - Aneta Majchrzak, Dorota Paśnik, Bączek Marek i Andrzej Łabęcki; Stoczek: Przymus - Piotr Dawidek; Stoczek i Zygmuntów - Marek Abramek i Wiesław Tracz; Stójka - Michał Jach; ul. Brzezińska i ul. Kasztanowa - Józef Dołęga; ul. Gęsia - Krystyna Niewęgłowska i Jadwiga Sobieszek; ul. Kocka - Grażyna Matemiasz i Teresa Zdunek; Osiedle - Tomasz Arbaczewski i Urszula Klujewska; ul. Parczewska - Józef Dołęga i Wojciech Rogala; ul. Radzyńska - Teresa Łotysz i Krystyna Musikowska; ul. Rynek, ul. Grobelna i ul. Zamkowa - Maria Kozak i Bożena Warpas; Wierzchowiny Nowe i Stare - Teresa Kocyła i Janina Mikołajuk; Wólka Siemieńska - Ludwik Ligęza; Wygnanów - Andrzej Cholewa, Mariusz Jamrowski i Jan Skubiszewski; Zawada - Paweł Grodzicki. Dziękujemy serdecznie zbierającym.

14.Bóg zapłać za ofiary na Kościół, które złożyli:

- Julita, Piotr, Teresa Kopacz z Czemiernik, ul Kocka – 200 zł.

- Henryk Skowronek z Czemiernik, ul Parczewska – 100 zł.

- Jan Jamrowski, z Czemiernik, ul Kocka – 100 zł.

- Antoni Gontarz, Dębica  – 100 zł.

- Lena Cholewa z racji Chrztu – 400 zł.

- Rodzina śp. Franciszka Kasińskiego – 100 zł.

15.Wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice składamy serdeczne życzenia. Zmarłych polecamy Miłosiernemu Bogu.

16.W minionym tygodniu odeszli do Pana:

    śp. Franciszek Kasiński, lat 66, z Czemiernik. Pogrzeb odbył się w środę.

Msza św. w 7 dniu po śmierci zamówiona przez rodzinę – 24 września, godz. 1700.

Msza św. w 30 dniu po śmierci zamówiona przez rodzinę – 18 października, godz. 700.

    śp. Henryk Rożyn, lat 78, z Bełcząca. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Wyprowadzenie z domu pogrzebowego przy ul. Kockiej o godz. 1000, a następnie Msza św. w kościele parafialnym.

Warto zobaczyć

Wyszukiwanie