17 czerwca 2018 r.

XI Niedziela w Ciągu Roku, Rok B

1.        Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2.        Taca dzisiejsza jest przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Dziękujemy diakonowi Adamowi za posługę Słowa, a wszystkim parafianom za ofiary i modlitwy w intencji Seminarium.

3.        We wtorek, podczas Mszy św. o godz. 1800, Biskup Józef Wróbel udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź w poniedziałek od godz. 1700 do 1800. Polecamy młodzież i ich rodziny waszej modlitwie.

4.        W związku z bierzmowaniem, we wtorek, nabożeństwo czerwcowe, wyjątkowo będzie odprawione przed Mszą św. o godz. 1730.

5.        Sprzątanie kościoła przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 1400.

6.        W tym tygodniu, w środę, patronuje nam: św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

7.        Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. na zakończenie roku szkolnego, w środę o godz. 900 do kościoła parafialnego. Dzieci z Dębicy mają dzień wolny. Prosimy rodziców o zorganizowanie im transportu.

8.        Wójt Gminy Czemierniki informuje, że w dniu 21 czerwca (czwartek) o godz 1100 w remizie OSP w Czemiernikach, przy ul. Zamkowej 11, odbędzie się Zebranie Wiejskie dla wyboru Sołtysa sołectwa Czemierniki. W przypadku braku kworum, wybory zostaną przeprowadzone w tym samym dniu i miejscu o godz. 1115. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

9.        W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

10.   W sobotę, po nabożeństwie wieczornym, w sali parafialnej – konferencja przedchrzcielna.

11.   W najbliższą niedzielę, 24 czerwca, o godz. 1630, w domu parafialnym, odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy.

12.   W dniach od 9 do 20 lipca organizujemy przy parafii „Wakacje z Bogiem” dla dzieci z klas I – V Szkoły Podstawowej. W związku z remontami prowadzonymi w parafii tegoroczne zajęcia będą się odbywały w świetlicy w Wygnanowie. Ilość miejsc jest ograniczona. Chętne dzieci można zgłaszać w Zakrystii do niedzieli 1 lipca.

13.Bóg zapłać za ofiary na remont Kościoła, które złożyli:

- Z okazji chrztu Michaliny Kusek – 200 zł.

- Jolanta Kurył z Grójca – 50 zł.

- Rodzeństwo śp. Wiesława Różyka – 200 zł.

- rodzina śp. Henryka Wieczorkiewicza – 100 zł.

- rodzina śp. Zofii Paśnik – 500 zł.

- rodzina śp. Szymona Donicy – 200 zł.

14.         Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

15.   W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Henryk Wieczorkiewicz, lat 85, z Czemiernik. Pogrzeb odbył się w poniedziałek.

Msza św. w 7 dniu po śmierci zamówiona przez córki z rodzinami – 5 lipca, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez córkę Krystynę z rodziną – 27 czerwca, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Dąbrowskich – 28 czerwca, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez Piotra Świcia – 8 sierpnia, godz. 700.

Grzegorz Ligaj, lat 54, z Lublina. Pogrzeb odbył się w środę.

Józef Cholewa, lat 55, z Awulsa. Pogrzeb odbył się we czwartek.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Jędrzejkiewiczów – 25 czerwca, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez siostry cioteczne – 26 czerwca, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez rodzinę – 15 sierpnia, godz. 1000.

Wiesław Różyk, lat 56, z Zawady. Pogrzeb odbył się we czwartek.

Msza św. w 30 dniu po śmierci zamówiona rodzeństwo z rodzinami – 7 lipca, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez rodzeństwo z rodzinami – 21 czerwca, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez siostrę Danutę z rodziną – 9 sierpnia, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez siostrę Mariannę z rodziną – 10 sierpnia, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez siostrę Grażynę z rodziną – 25 września, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez kuzynki – 20 czerwca, godz. 700.

Zofia Paśnik, lat 67, z Czemiernik. Pogrzeb odbył się w piątek.

Msza św. w 7 dniu po śmierci zamówiona przez dzieci z rodzinami – 22 czerwca, godz. 1800.

Msza św. w 30 dniu po śmierci zamówiona brata Stanisława z żoną Agnieszką – 14 lipca, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez wnuki – 1 września, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez sąsiadów z ul. Grobelnej – 23 czerwca, godz. 700.

Szymon Donica, lat 63, ze Skoków. Pogrzeb odbył się w piątek.

Msza św. zamówiona przez siostrę Teresą z rodziną – 17 czerwca, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez siostrę Małgorzatę z rodziną – 24 czerwca, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez siostrzenicę Edytę z rodziną – 29 sierpnia, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez siostrę Zofię – 12 września, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Golonków – 9 sierpnia, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez Elżbietę Paśnik – 10 sierpnia, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Krupów – 16 sierpnia, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Doniców – 23 sierpnia, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Krupów – 17 listopada, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Świciów – 28 sierpnia, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Majchrzaków i Sobieszków – 26 września, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez kolegów – 4 września, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Goris – 20 września, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez Ochotniczą Straż Pożarną ze Skoków – 11 września, godz. 700.

środa,
20 czerwca 2018