9 grudnia 2018 r.

II Niedziela Adwentu, Rok C

1.        Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2.        Szczególną formą tego przygotowania są parafialne Rekolekcje, które właśnie rozpoczynamy. Prowadzi je ks. dr Grzegorz Głąb, Adiunkt w Katedrze Literatury Współczesnej KUL, którego wspieramy naszą modlitwą. Dzisiaj na wszystkich mszach nauka rekolekcyjna ogólna.

W poniedziałek i we wtorek o godz. 900 – Spowiedź, o 1000 - MSZA ŚW. z nauką rekolekcyjną,o 1130 - Spowiedź i MSZA ŚW. z nauką rekolekcyjną dla dzieci, o 1330 - Spowiedź i MSZA ŚW. z nauką dla młodzieży gimnazjalnej, o 1630 – Spowiedź, a o 1700 - MSZA ŚW. z nauką rekolekcyjną. We wtorek w kaplicy o 1430 - Spowiedź i o 1500 - MSZA ŚW. z nauką rekolekcyjną. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i we wtorek przeznaczone są do dyspozycji księdza rekolekcjonisty.

3.        Rekolekcje to szczególna okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na okres przedświąteczny, bo będzie trudniej skorzystać z posługi spowiedników. W niedzielę przedświąteczną pozwólmy skorzystać z Sakramentu pokuty tym, którzy powrócą do domów na święta z zagranicy i mieszkającym na stancjach poza parafią.

4.        Dziś obchodzimy także Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie modlitwą i ofiarą materialną do puszki po Mszy św.

5.                 W tym tygodniu patronują nam: we czwartek św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych; w piątek św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

6.        W każdą środę Adwentu zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież na Mszę św. roratnią o godz. 1700. W blasku światła lampionów roratnich, rozbudźmy w sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

7.        W tym tygodniu we czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

8.        W zakrystii są już opłatki, świece Caritas i kalendarze maryjne na rok 2019.

9.        Tradycyjnie z okazji świąt Bożego Narodzenia zechciejmy przygotować paczki żywnościowe dla parafian będących w potrzebie lub trudnej sytuacji życiowej. Paczki i produkty żywnościowe można będzie dostarczać do niedzieli, 16 grudnia do południa. Dary zostaną przekazane potrzebującym w niedzielę 16 grudnia o godzinie 1300.

10.   Zapraszamy do udziału w parafialnej świątecznej akcji „Gwiazdka i Serce dla Dziecka”. Na bocznym ołtarzu są wyłożone serduszka, na których jest napisane imię i wiek dziecka oraz numer identyfikacyjny. Można wybrać sobie serduszko, przygotować paczkę np. ze słodyczami, owocami, przyborami szkolnymi, zabawkami itp. przynieść na plebanię do 20 grudnia. Do paczki należy przykleić karteczkę, na której powinno się znaleźć imię dziecka i numer identyfikacyjny z serduszka. Dziękujemy za wrażliwość wszystkim, którzy włączą się w to dzieło.

11.   Zapraszamy do Zakrystii radnych Parafialnej Rady Duszpasterskiej, którzy w minioną niedzielę nie podpisali dokumentów.

12.   W sobotę 22 grudnia chcielibyśmy odwiedzić obłożnie chorych w ich domach z posługą sakramentalną. Rodziny zainteresowanych prosimy o zapisanie chorych w Zakrystii.

13.   Od przyszłej niedzieli będziemy prowadzić zapisy do świetlicy, która w Mansjonarii będzie funkcjonować od początku stycznia.

14.         Dziękujemy kierownictwu Delikatesów Centrum i państwu Adamowiczom se Stoczka za wsparcie na rekolekcje kuchni owocami i ciastem i innymi produktami.

15.         Dziękujemy panu Wiesławowi Sikorze z ul. Prczewskiej za pomoc z wózkiem widłowym przy ustawianiu ciężkich kropielnic w przedsionku kościoła.

16.   Wójt Gminy Czemierniki zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach z podstaw obsługi komputera i Internetu. W szkoleniach mogą wziąć udział osoby powyżej 25 roku życia zamieszkujące na terenie gminy Czemierniki. Tematyka szkoleń będzie uzależniona od preferencji uczestników. Uczestnicy projektu otrzymają bezpłatne materiały szkoleniowe, gadżety promocyjne, podczas szkoleń przewidziany jest catering. Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w Urzędzie Gminy Czemierniki pok. nr 6, telefonicznie oraz na stronie internetowej www.czemierniki.eu.

17.Bóg zapłać za ofiary na remont Kościoła, które złożyli:

- bezimienna na tacę 18 listopada – 1000 zł.

- Jadwiga Olek ze Stójki – 100 zł.

- bezimienna ze Stójki – 200 zł.

18.   Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

19.   Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. A w minionym tygodniu odeszła do Pana:

Janina Jezior, lat 93, z Babczyzny. Pogrzeb odbył się w piątek.