19 maja 2019 r.

5 Niedziela Wielkanocna, Rok C

1.        W dzisiejszej Ewangelii Jezus zachęca byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Każdy z nas winien żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.

2.        Dzisiaj o godz. 1500, spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą o godz. 1500.

3.        We czwartek, podczas Mszy św. o godz. 1800, Biskup Józef Wróbel udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź w środę od godz. 1700 do 1800. Polecamy młodzież i ich rodziny waszej modlitwie.

4.        W związku z bierzmowaniem, we czwartek, nabożeństwo czerwcowe, wyjątkowo będzie odprawione przed Mszą św. o godz. 1730.

5.        Sprzątanie kościoła przed bierzmowaniem we wtorek o godz. 1400.

6.        W piątek, we wspomnienie Najświętszej Maryji Panny, Wspomożycielki Wiernych, przypada dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

7.      W najbliższą sobotę konferencja przedchrzcielna o godz. 1900 w sali domu parafialnego.

8.        W tym tygodniu jeszcze poświęcenia pól: w poniedziałek 20.05 – 1 kapłan - ul. Brzezińska i Kasztanowa;wtorek 21.05 – 1 kapłan – Działyń.

9.        W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1200, uczniowie klas czwartych będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Módlmy się za te dzieci i ich rodziny o łaskę pogłębienia przyjaźni z Jezusem obecnym w Eucharystii. Spowiedź przed Rocznicą w piątek o godz.1700.

10.   W najbliższą niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Będziemy decydować o losach Polski i Europy na najbliższe lata, a może dziesięcioleci. Nie zostawiajmy decyzji innym, ale sami wybierzmy tych, którym chcemy powierzyć los nasz i naszych dzieci. W przyszłą niedzielę nie zapomnijmy wziąć ze sobą dowodu osobistego, aby wziąć udział w wyborach, do czego gorąco zachęcamy.

11.   Wczoraj odbył się „Parafialny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej”, pod patronatem Wójta Gminy. Uczestniczyło 21 dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Finał odbędzie się w kościele 2 czerwca po sumie.

12.   Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

13.   Zmarłych polecamy Miłosiernemu Bogu. A w minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Andrzej Krzysztof Sobieszek, lat 75, z Czemiernik, ul Zamkowa. Pogrzeb odbył się w sobotę.

Msza św. w 7 dniu po śmierci zamówiona przez dzieci z rodzinami – 23 maja, godz. 1800.

Msza św. w 30 dniu po śmierci zamówiona przez brata Kazimierz z rodziną – 16 czerwca, godz. 1200.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Witkowskich – 26 czerwca, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez mieszkańców ul. Zamkowej – 27 czerwca, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez Koło Pszczelarzy z Czemiernik – 27 września, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez sąsiada Andrzeja z rodziną – 29 listopada, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez grupę modlitewną pierwszosobotnią – 20 listopada, godz. 1700.

śp. Józefa Steć, lat 94, ze Stoczka. Pogrzeb odbył się w sobotę.

Msza św. w 7 dniu po śmierci zamówiona przez syna – 25 maja, godz. 700.

Msza św. w 30 dniu po śmierci zamówiona przez rodzinę – 15 czerwca, godz. 700.

Msza św. zamówiona Kółko Różańcowe kobiet Stoczek-Przymus – 8 sierpnia, godz. 1800.