15 kwietnia 2018 r.

III Niedziela Wielkanocy, Rok B

1.        Dziś przypada 3 niedziela Wielkanocy. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu. Zmartwychwstały mówi do Apostołów: to Ja jestem i umacnia ich w wierze. Do udziału w tej wspólnocie jesteśmy zaproszeni również my.

2.        Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna obchody Tygodnia Biblijnego w naszej Ojczyźnie. Kościół zachęca nas, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

3.        Konferencja Biskupów zaproponowała w tym roku pogłębienie znajomości Listu do Rzymian. Przy wyjściu z kościoła można wziąć wizytówkę z wybranym na ten tydzień fragmentem Listu, który będzie tematem naszej lektury i przemyśleń w tym tygodniu.

4.        Dzisiaj jeszcze spotkanie w ramach przygotowań do do Pierwszej Komunii świętej. Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 1600.

5.        W tym tygodniu, we wtorek przypada 24 rocznica śmierci ks. Prałata Jana Poddębniaka. Ks. kanonik Józef odprawi za niego Mszę św. o godz. 1800. Zapraszamy. Również dziś o godz. 1200 będzie odprawana Msza św. zamówiona przez Czemiernickie Towarzystwo Regionalne.

6.        W przyszłą niedzielę w ramach akcji „Pola Nadziei 2018 będziemy mogli wesprzeć Hospicjum św. Anny w Lubartowie, które podejmuje opiekę hospicyjną stacjonarną i domową także wobec chorych spoza powiatu lubartowskiego. Z takiej pomocy korzystało już ok. 50 mieszkańców naszej parafii. Zachęcamy do wsparcia materialnego działań pracujących tam wolontariuszy. Ofiary będą przeznaczone na sprzęt i wyposażenie. Hospicjum tak potrzebne istnieje dzięki ofiarności wiernych.

7.                 Parafia otrzymała dofinansowanie na funkcjonowanie Świetlicy, która będzie funkcjonowała w odrestaurowanej Mansjonarii. Projekt został dobrze oceniony i otrzymaliśmy 844 tys. zł. na utrzymanie świetlicy przez 4 lata. Trwa przygotowanie dokumentów potrzebnych do podpisania umowy.

8.        Jak już informowaliśmy, Parafia ma także nowy numer telefonu komórkowego, aby ułatwić kontakt z ksiedzem dyżurnym. Można telefonować pod numer 605 381 373. Wizytówkę można jeszcze pobrać przy wyjściu z kościoła.

9.        W niedzielę, 29 kwietnia, o godz. 1630 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy.

10.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Znajdziemy tam wiele pięknych i ciekawych artykułów, między innymi, na temat Pisma świętego i przeżywanego Tygodnia Biblijnego.

11.Bóg zapłać za ofiary na remont Kościoła, które złożyli:

- bezimienna z Wygnanowa – 100 zł.

- bezimienna z Kolonii Południowej – 100 zł.

- Zenobia Król z Bełcząca – 200 zł.

- Lucyna Sidor z Babczyzny – 100 zł.

- Rodzina śp. Stanisława Łuczyńskiego – 500 zł.

12.   Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, życzymy, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i w Waszych domach.

13.    W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Stanisław Łuczyński, lat 79, ze Stójki. Pogrzeb odbył się w środę.

Msza św. w 7 dniu po śmierci zamówiona przez żonę – była odprawiona 14 kwietnia, godz. 1800.

Msza św. w 30 dniu po śmierci zamówiona przez dzieci – 8 maja, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez pracowników Banku PKO SA w Parczewie – 25 kwietnia, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Ostaszewskich – 26 kwietnia, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez Koło Pszczelarzy w Czemiernikach – 27 kwietnia, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez brata Andrzeja z rodziną – 1 maja, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez rodziny Salczyńskich i Tatarczaków – 2 maja, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez brata Henryka z rodziną – 4 maja, godz. 700.

Barbara Rożyn, lat 49, z Bełcząca. Pogrzeb odbył się w sobotę.

Msza św. zamówiona przez matkę – 8 czerwca, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez Honoratę Sagan i Mariannę Karasek z rodzinami – 8 czerwca, godz. 700.

Msza św. zamówiona przez rodzinę Arbaczewskich – 18 kwietnia, godz. 1800.

Msza św. zamówiona przez koleżanki i kolegów ze szkoły podstawowej – 19 kwietnia, godz. 1800.